Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ 15 YIL ARADAN SONRA KOOPERATİF AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ

18 OCAK 2023

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 15 yıl aradan sonra Diyarbakır İli Kocaköy İlçesinde bünyesine yeni bir kooperatif kazandırdı. 2019 Yılından bu yana Malatya Bölge Birliğine bağlı Diyarbakır Tarım Kredi Kooperatifi hizmet bürosu olarak faaliyet yürütmekteyken 15.12.2022 tarihli Tarım ve Orman Bakanlığının Oluru ile kooperatif kuruluşuna onay verilen 2972 Sayılı Kocaköy Tarım Kredi Kooperatifi 18.01.2023 tarihinde gerçekleşen Kuruluş Genel Kurul Toplantısı ile faaliyetlerine başladı.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal KACIR, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Musa TAKIMCI ve Cahit YILDIZ, Merkez Birliği Denetçisi Osman ÖNDER, Müşteri Ortak Değerlendirme Politikaları Süreçleri Daire Başkanı Ahmet Çağrı TATAR, Bölge Müdürü A.Cüneyt ERDOĞAN, Merkez Birliği Kurumsal Mimari Müdürü Caner ÇELEBİ, Bölge Birliği Müdür Yardımcıları Ahmet Furkan ACET, Erdinç DİŞOĞLU, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Haşım YILMAZ, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Emin ÇAKMAK, Aydın BORİZAN, Ahmet DOĞAN, Feti ÇELİKER, Şevket TORAMAN, Bölge Birliği Denetçisi Mücahit BALIN ve kurucu ortakların katılımı ile başlayan Kuruluş Genel Kurul Toplantısı Bölge Birliği Yönetmeni Kıvanç KAYA’ nın divan başkanlığında gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal KACIR, “Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olarak tohumdan gıdaya, yemden gübreye, sulama sistemlerinden sigorta işlemlerine çok geniş bir alanda üreticilerimize hizmet vermeyi tüm hızımızla sürdürüyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ülkemizde kooperatifçilik dendiğinde ilk akla gelen kurumdur. 1,5 asırlık tecrübemiz, ülke sathında teşkilatlanmış ve bünyemize kattığımız 1616. Kooperatifimizle birlikte ülke tarımının en büyük destekçilerinden biri olmaya devam edeceğiz” diyen KACIR, gıdanın öneminin pandemi döneminde ön plana çıktığını belirterek Tarım Kredi Kooperatiflerinin bu alanda çiftçilerimizin el emeği ürünlerini halkımıza ulaştırmak için gösterdiği gayrete devam edeceğini ifade ederek, bu vesileyle kuruluşta emeği geçen Bölge ve Kooperatif çalışanları başta olmak üzere teşekkür ederek yeni kurulan kooperatifin kurumumuza, çiftçilerimize, vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kuruluş Genel Kurul Toplantısı sonrası Kooperatif binasında kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi