Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Elazığ’da deprem bölgesine giderek zarar gören kooperatif binalarını inceledi. Poyraz, yakınlarını kaybeden kooperatif çalışanları ve ortaklara taziye ziyaretlerinde  bulundu.

Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Elazığ’da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen kooperatif ve tesislerde incelemelerde bulundu. Poyraz, beraberinde Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Yıldız, Denetçi Ahmet Çetin, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Davut Arpa, Malatya Bölge Müdürü Yusuf Karabatak, Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç Onkun, Malatya Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Koçak ve Erdinç Dişoğlu ve Bölge Birliği yetkilileri ile birlikte depremden etkilenen yöreyi ziyaret etti.

Poyraz ve beraberindeki heyet, Malatya ve Diyarbakır illerinden de hissedilen 6.8 şiddetindeki depremde yakınlarını kaybeden personel ve kooperatif ortaklarına taziye ziyaret ederek hayatını kaybedenler için dua etti. Poyraz, Mollakendi ve Elazığ Tarım Kredi Kooperatifleri ile Tarım Kredi Yem Fabrikasını yerinde inceleyip, hasar durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Poyraz “Depremde vefat eden vatandaşlarımızın, yakınlarının, milletimizin başı sağ olsun. Depremin ilk anından itibaren hükümetimiz, derhal olaylara müdahale etti, gerekli birimler harekete geçti. Çok şükür kayıplarımız daha da artmadan gerekli müdahaleler yapıldı. Buna benzer doğal afetler dünyanın her yerinde meydana geliyor. Bu nedenle gerekli tedbirlerin ihmal edilmeden zamanında alınması önemli. Biz üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. Tabi burada kooperatiflerimiz ve tesislerimiz belli oranda etkilendi. Ancak yaralarımızı kısa zamanda saracak ve ortaklarımıza gerekli destekleri sağlayacağız. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” diye konuştu.